Zweethutceremonie voor mannen
Zondag 19 maart, 't Zonnehuis in Loenen

De zweethut is een reiniging en heling ceremonie afkomstig uit de sjamanistische traditie van de Noord-Amerikaanse indianen.
Een koepel van wilgentenen afgedekt met dekens. Buiten een groot vuur met daarin stenen. Gloeiende stenen worden de hut in gebracht en water wordt gegoten.
Inde beslotenheid van de hut ontmoeten we onszelf, kunnen oude zaken losweken en ontstaat er ruimte voor nieuwe inspiratie en kracht.
Een dag buiten met de elementen Vuur-Water-Aarde en Lucht. Een dag voor jezelf in de bedding van een oer oude setting. Voor mannen die zich het vuur na aan de schenen durven te (laten) leggen. Die behoefte hebben aan inkeer, verbinding, inspiratie en bekrachtiging.
Om 9 uur verzamelen we en na een korte kennismaking met koffie/theetreffen we de voorbereidingen voor de ceremonie; hout hakken, vuur opbouwen, plek opschonen, zweethut afdekken.
Omstreeks half elf openen we het rituele gedeelte met het aansteken van het vuur. Na een lichte lunch volgt een introductie van het ritueel. Als de stenen heet zijn gaan we de hut in.
Na de zweethut is er de ruimte om even bij te komen alvorens we de hut ontmantelen en de plek opruimen. We sluiten af rond het vuur waar eventueel wat ervaringen uitgewisseld kunnen worden.
Omstreeks 17 uur keert ieder weer huiswaarts.
Voor meer informatie en opgave zie www.mannenzweethut.nl